Green color

İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMAK İÇİN HEMEN ARAYIN
Magicplast Lazer Epilasyon Merkezi - Şişli / İstanbul
Telefon : 0212 233 55 85
Lazer Epilasyon Seansları Opr. Dr.Güner Uysal Denetiminde yapılmaktadır.
Sırt Lazer Epilasyonu

Sırt lazer epilasyonu özellikle erkekler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Lazer epilasyonun klasik yöntemlere göre hızlı ve kolay uygulanabilir olması bu bölgede lazer epilasyonun tercih edilmesinin en önemli nedenlerindendir.

Sırt bölgesinde diğer bölgelerin aksine klasik yöntemleri örneğin ağda yada epilatörleri kişinin tek başına uygulayaması mümkün değildir. Mutlaka ikinci bir kişinin bu yöntemleri uygulaması gereklidir. Klasik yöntemler sırt bölgesinde oldukça ağrılıdır.

Lazer epilasyon kalıcı ve uzun süreli epilasyon sağlayan bir yöntem olması ile klasik yöntemlerden ayrılmaktadır. Lazer peilasyonsırt uygulamasından sonra kher seansta bir miktar azalma olaması beklenir. Azalmanın yanısıra tüylerde incelmede gözlenir.

Göğüs kısmındaki tüyler bazı erkeklerce istense de sırtta genellikle tüy arzu edilmemektedir. Sırt bölgesindeki aşırı tüylenme o kisinin sosyal fobisi haline gelebilir. Sırt bölgesinde tüylerin fazla olmasından dolayı hiç denize, havuza girememiş (kalabalık ortamlarda) kişilere bile rastlanmaktadır.

Sırt bölgesinde aşırı kıl bazı kişileri hijyen açısından rahatsız eder. Bazı kişiler ise bu bölgede oluşan kıl dönmeleri ve oluşan kıl kökü iltihaplarından rahatsız olur. Tüm bunların tedavisinde lazer epilasyon iyi bir seçenek haline gelmişyit.

Sırt bölgesindeki kıl yapısı nedeni ile lazer tipinin seçilmesi önemlidir. Bu bölgedeki kıllar diğer bölgelerden daha derinde yerleşmektedir. Bu nedenle bazı lazer tipleri örneğin diode lazerler bu bölgede belirgin olarak daha başarılı lazerlerdir. Çünkü diode lazerler alexandrite lazerlerden daha derine inerler. Bu özellikleri bu bölgede başarı oranını artırmaktadır.

İşlem öncesi doktor sizi muayene etmelidir. Kıl yapınızı ve cilt tipinizi değerlendirmeli. Eğer lazer epilasyona uygun olduğunuza karar verilirse, diode ya da alexandrite lazer tiplerinden size uygun olan hangisi ise onunla işlem başlatılmalıdır.

 

  • Sırt bölgesi için lazer epilasyon nasıl yapılır?

  • Sırt Lazer Epilasyon

  • Sırt Bölgesine Lazer Epilasyon

  • Sirt bölgesi için lazer epilasyon

  • Sırt Bölgesi Lazer Epilasyonu 

Jetpeel

Jetpeel