Green color

İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTULMAK İÇİN HEMEN ARAYIN
Magicplast Lazer Epilasyon Merkezi - Şişli / İstanbul
Telefon : 0212 233 55 85
Lazer Epilasyon Seansları Opr. Dr.Güner Uysal Denetiminde yapılmaktadır.
Epilasyon Aleti

Lazer Epilasyon, Epilasyon Aleti:

Lazer istenmeyen tüyler konusunda en son teknolojidir. Lazer ışını cilde ve vücuda herhangi bir zarar vermeksizin direkt olarak kıl kökü tarafından emilir.

Lazer uyarılmış radyasyonun yoğunlaşmasıyla güçlendirilmiş bir ışık demetidir. Lazer tedavisinde amaç ısı enerjisi ile kıl kökünün tahrip edilmesidir. Lazer ışık demeti iyonize olmadığından cilde bir zararı yoktur, sadece uygulama sırasında gözleri özel gözlükle korumak gerekir. Bugün epilasyon lazerinin kalıcı epilasyon sağladığını Amerikan FDA ( Food  and Drug Administration)  kurumu onaylamaktadır.

Lazer hedef bölgedeki kıl köklerinde maksimum emilim sağlamakta ve derin penetrasyon etkisi ile de daha kalıcı bir epilasyonu gerçekleştirmektedir. Kalıcı yan etkisi bulunmamaktadır. Bronzlaşmış veya esmer cilt tiplerinde bile başarılı sonuçlar alınmaktadır. Soğutma sistemi sayesinde cildin rahatsızlık hissetmesi, en aza indirgenmektedir.

Nd-YAG lazer kollajen üretimini uyararak ciltte gençleşme ve kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Varis tedavisi Nd-YAG lazer ile 3 mm'ye kadar olan ince damarlarda yapılmaktadır. Çabuk ve etkin bir yöntemdir. Cerrahi veya injeksiyon tekniklerinin yapılmadığı en ince damarların tedavisinde üstündür.

Lazerin Etki mekanizması Nedir? Lazer Epilasyon Kılları Nasıl Yok eder?

Lazer kıl kökünü tahrip etmektedir. Burada amaç, kıl kökünde kalıcı hasar yaparken çevredeki deriye hasar vermemektir. Lazer enerjisi derinin altındaki kıl köküne ulaşır. Kıl kökündeki renk hücreleri (pigment) lazer enerjisini emer. Zarara uğrayan kıl tekrar çıkmamaktadır.

Yanan tüylerin bir kısmı hemen dökülür, bazıları ise 2-3 hafta içinde deriden atılır. Kıllara tek tek uygulanan elektrikli epilasyondan farklı olarak, her enerji atışında düzinelerce kıl yanar. Böylece sırt, omuz, kollar, bacaklar ve yüz gibi geniş alanlar kısa sürede tedavi edilebilir. Vücutta her bölgeye anestezi gerektirmeden uygulanabilir. Meme ucu, üst dudak ve bikini bölgesi gibi hassas bölgeler bile kolaylıkla tedavi edilebilir.

Lazer Epialsyon Kimlere Uygulanır?

11 yaşından büyük erkek-kadın herkese başarıyla uygulanabilmektedir.  Sarı ve beyaz kıllar  lazerden etkilenmediğinden  tedavi etkisiz kalmaktadır.

Vücudun Hangi Bölgeleri Tedavi Edilebilir? Hangi Bölgedeki İstenmeyen Tüyler Alınır?


Tüm vücut bölgeleri lazer ile tedavi edilebilir. Kadınlarda en çok üst dudak, çene, bikini bölgesi, kol, bacak ve koltukaltı bölgeleri tedavi edilir. Erkeklerde ise sırt, omuz, göğüs bölgesi ve sakal bölgesine uygulanır. Alın ve kaş üstleri de tedavi edilebilir.

 

  • Lazer Epilasyon

  • Epilasyon Aletleri

  • Lazer Epilasyon Fiyatları

  • İstenmeyen Tüyler

  • Epilasyon Aleti Nedir

 

Jetpeel

Jetpeel